Adaylığı Hatay’da krize neden olmuştu! CHP’den Lütfü Savaş kararı

Son dakika Lütfü Savaş haberleri: Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkımların görüldüğü Hatay’da belediye başkanı Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterilmesiyle başlayan tartışmalara son noktayı koydu.

CHP’DEN LÜTFÜ SAVAŞ’LA DEVAM KARARI

CHP, partinin mevcut Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayıyla ilgili yapılan son değerlendirmelerin sonucunda, Lütfü Savaş’ın adaylığının devamına karar verildiğini bildirdi.

CHP’den yapılan yazılı açıklamada, “Partimizin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı üzerine yapılan son değerlendirmeler sonucunda; il örgütümüzün, ilçe örgütlerimizin, ilçe belediye başkan adaylarımızın talep ve mutabakatları üzerine Lütfü Savaş’ın adaylığının devamına karar verilmiştir.”denildi.

NE OLMUŞTU?

CHP, Hatay için mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş’ı daha önce aday göstermiş ancak bu adaylık 6 Şubat depremlerinde büyük bir yıkıma uğrayan ilde ve parti tabanında tepkiyle karşılanmıştı. Depremin yıl dönümünde Hatay’a giden CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Savaş protesto edilmişti.

Hafta sonu yapılan aday tanıtım toplantısında da Savaş’ın adaylığı ilan edilmemişti. Savaş’ın CHP Genel Merkezi’nde Özel’le yaptığı görüşmeye ilişkin de herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x